29 Nisan 2012 Pazar

1453 Panorama Müzesi

Aslında yapı olarak dışarıdan o kadar da gösterişli görünmeyen bir yer 1453 Panorama Müzesi, Dünya da sanırım 25 den fazla örneği var ancak tam ve kesintisiz panoramik olarak düzenlenen tek müze burası diyebiliriz. Eski Otogarın yerine kurulmuş çevresi park ve yeşil alan olarak tasarlanmış.  Oradaki ruh halini anlatamam çünkü gidip mutlaka yaşamanız lazım. Top sesleri ve Mehter marşları eşliğinde o resimlere bakmanız aslında yapılan şeyi ne kadar hafife aldığımızı hissettiriyor.  resimlerin hemen dibine yerleştirilmiş orginal toplar, oklar, kalkanlar ve diğer her şey ortamın havasını bir anda değiştiriyor. Gökyüzündeki bulut tasvirlerinde ise Fatihin silueti görülebiliyor.  
en altta bir kroki de bulup ekledim. gitmek isteyenler için. 15 dakika kalmanız yetiyor ancak hafta sonları girmek için biraz sıra beklemeniz gerekiyor. görmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Sevgiler, herkese iyi haftalar diliyorum.

27 Nisan 2012 Cuma

Çinden oyuncaklar


                   

Şimdiki çocuklar çok şanslı bence, hele de kayra. Babasının onun için Çinden getirdiği anime bebek maket seti, büyüklüklerini anlayabilelim diye yanına bir de 1 tl koydum. ve oyuncakların üzerinde görülen tüm parçalar ayrı ayrı monte ediliyor. Kendisi çok beğendi yalnız ben ondan daha fazla beğendim.

100 milyon yıllık balık fosilleri


Babasının Kayra için Lübnan dan getirdiği 100 milyon yıllık balık fosilleri.... kızını tanıyan ve mutlu eden bir babanın hediyeleri. görünce gerçek olduğuna inanamadı. Babası ona : sen 100 milyon yıllık balık fosili olan belki de tek çocuksun dedi. ağzının kulaklarına vardığını görmeliydiniz. Çünkü bebeğim meslek olarak yerin altından dinozor fosili çıkarma mesleğini seçecekmiş :)) çinden gelen anime bebek maketlerini ise fotoğrafladıktan sonra hemen yayınlayacağım çünkü çok şirinler...

25 Nisan 2012 Çarşamba

20 Dakikada Plaj elbisesiBu modelin başka türlüsünü de görmüştüm ama hem anlatımı daha kolay hem de yapılışı. Yaz ve Tatil yaklaşıyor hemen bana ve kayrama dikmem lazım (benim yaptığımı görmek için) . :) kaynak

20 Nisan 2012 Cuma

Yarışma Örtüm Sonunda bitti :)Sonunda bitti :) Halk eğitim merkezleri arasında düzenlenecek mefruşat işleri yarışması için hazırladığım örtüm. Bir iş on günde ancak bu kadar oluyor. Şubat ayında başlayan süreyi teslim tarihine on gün kala haber verdikleri için ancak bu çıktı. Yaptığım işi beğenmediğimden değil, hem çok yoruldum hem zamanla yarıştım, hem de daha fazla vakit olsaydı daha güzel bir iş çıkartırdım diye düşündüm sürekli. Ama her şeye rağmen yarışmaya katılan herkes çok fazla emek harcamış ve uğraşmıştır eminim. Herkesin hakkında hayırlısını ve adaletli olanı diliyorum. Ayrıca kalıbını kendim hazırlamış olmaktan da mutluyum. Uzun zamandır birşeyler paylaşamamamın sebebi karşınızda. sevgiyle kalın......

18 Nisan 2012 Çarşamba

Mim :)

1. Bloğunda ödül aldığın kişiye teşekkür et, onu link ile göster...


sevgili http://eviminhuzuru.blogspot.com/ beni mimlemiş. :) teşekkürler eviminhuzuru. ilk mim'i hemen yanıtlıyorum  ziyaret edin pişman olmazsınız asla....


2. Burçlara inanıyor musun? Burcun nedir?


Burçlara inanıyorum, burcum İkizler, ben tam bir ikizler kadınıyım, bir şeylerle uğraşmadan rahat duramayan, estetiğe ve güzelliğe düşkün, her gün yeni bir şeyler deneme peşinde olan, ruh hali sürekli değişen ben; fala gelince durumu saçma buluyorum. Geçmişimi zaten ben biliyorum, geleceği de Allahtan başka kimse bilemeyeceğine göre fala ne lüzum var düşüncesindeyim.3. Hayattaki idealiniz, ulaşmak istediğiniz son nokta nedir ?


Şu an bile geriye dönüp baktığımda iyi ki yapmışım dediğim o kadar çok var ki, özellikle bebeğim Kayra, tek idealim, hayatımın sonuna yaklaştığımda iyiki yapmışım dediklerimin keşke yapmasaydım dediklerimden fazla olması.


4. Aşka inanır mısın?Sizce aşk nedir?

Aşka inanmak mı? Ben bir aşk kadınıyım aslında :) Ama aşkın geçici olduğuna ve aşktan geriye sonsuz sevgi ve güven kaldığına inanıyorum. şimdi olduğu gibi :)

5. Hayalleriniz nelerdir? Hayal kurmak nasıl bir duygudur?

Hayalsiz yaşanabileceğine inanmıyorum. Hayaller umuttur, ne hayal eder düşünürseniz onu çağırırsınız. O yüzden başımı yastığa koyduğumda hayatımdaki en güzel şeyleri düşünür onları çağırırım rüyalarıma... Kötü şeyler düşünmemek için illaki bir şeylerle uğraşmalı insan diye düşünüyorum.

6. Sizce gerçek arkadaşın özellikleri ne olmalı?

Gerçek arkadaş, usuleten naber sorusuna iyilik cevabı verdiğinizde, yok canım sen iyi değilsin neyin var? diye içten soran kişidir. ve sizin de her an omzunda ağlayabileceğiniz sizi yargılamadan dinleyeceğine inandığınız tek kişidir. bir çok arkadaşım ve dostum var Allah eksikliklerini göstermesin. Ama Ablam deyince bütün sular durur. O hayattaki en değerli varlığımdır benim. Gerçek arkadaşım dostum, yeri gelir anam-babamdır kendisi.

7.Hobileriniz var mı? Varsa neler?

Hobisi olmayan insan mutlu mudur ki? bence değildir. Hobi demek insanın kendi için özel vakit ayırması demek, yapmaktan keyif ve mutluluk aldığı  şey demek, herkesin bir hobisi mutlaka olmalı bu ne olursa olsun, hayatında sıkıntıları unutmak ve güzellikler katmak için bir sığınak olmalı.  gece yastığa koyduğumda başımı, kim ne dedi, neden böyle oldu diye düşünmektense hobilerimi düşünüyorum. bu kumaşı ne yapsam, kenarına hangi danteli diksem, acaba sahaflara gidip bi dolaşsam da yeni kalıplar bulsam. Bunlar beni dinç ve mutlu tutuyor hep.  Bazen bu kumaş ve dikiş tutkuma ailem boşuna para ve zaman harcadığımı söyler, benim tek cevabım "bu parayı terapiye harcadığımı düşünün" olur.

8. Benim hakkımdaki düşüncelerini yazar mısın ?


evimin huzuru nu yeni yeni tanıyorum. blogundaki yeniden tasarım ve kıyafetlere yaptığı geri dönüşüm projelerine bayılıyorum. ayrıca zaten ben bu bloglar arası arkadaşlık bağlarını da çok seviyorum. bilgisayarı açar açmaz takip ettiklerimin neler yaptığına bir göz atmadan geçmiyorum. Herkesin evinin içinde, mutluluğu ve huzuru zaman zaman üzüntüyü ve sıkıntıyı paylaşıyorsun. Senin de sıkıntılar paylaşılıyor ve tabiki azalıyor.  O yüzden ben de çok sevdiğim Eylül'le aşk başkadır ve selen cake Turkish Cuisine i mimliyorum. sevgiyle kalın hoşçakalın.

13 Nisan 2012 Cuma

yine yeni yeniden mutfak önlüğü :)Gri dak keten üzerine siyah ve kırmızı renklerle yapılmış Nalan ve Erdem çifti için mutfak önlüğü. Dak keten kumaşı mutfak önlükleri için gayet uygun bir kumaş çünkü  biraz eskiyene kadar üzerinde su ve leke tutmuyor. biraz iplik atsa ve düz kesmek iplik çekmek zorunda kalındığı için zor olsa da yine de benim tercihim oluyor. sevgiyle kalın.